Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu sesli ortamda çiftleşirmi

Burhan3800

Yeni Üye
Selamın aleyküm hayırlı günler muhabbet kuşları hakkında pek fazla bilgim yok ama internetten öğrendiklerimi uyguladım çiftin birisini ayırdım ve kullanılmayan odaya yüksek bir yere içinde yuvalık büyük yemlik şeklinde dizdim odayı nadir kullanıyorum çifleşirlermi çok emin deilim asıl sorunum kalan iki çiftini gözümün önünde dursun die büyük kafes takası herşeyi eksiksiz şekilde Oturma odasında tutuyorum cünkü kuşları görmeden çocuklar rahat edemiyorlar odada televizyon da var şimdi soracağım bu kuşlar bu ortamda çifleşirmi birbirlerine kur yapıyolar gagalsronı temi, liyorlar bu ortam da yavru ala bilirmiyim bi yardımcı olurmusunuz saygılar

Aleykum selam sesten cok kafesin konumu onemli kusların rahatsız olmayacagı bır yerde olmalı kendılerını guvende hıssedeceklerı bır yerde olduktan sonra sesın buyuk bır problem yaratmayacagını dusunuyorum.

Aleykum selam sesten cok kafesin konumu onemli kusların rahatsız olmayacagı bır yerde olmalı kendılerını guvende hıssedeceklerı bır yerde olduktan sonra sesın buyuk bır problem yaratmayacagını dusunuyorum.
Teşekür ederim kafesleri yüksekte kapılarınıda daima açık bırakıyorum sıkılmasıınlar die gayette mutlular sürekli girip çıkıyorlar ama yavru yaparlarmı acaba die bilgi almak istedim teşekür ederim yorum için

Teşekür ederim kafesleri yüksekte kapılarınıda daima açık bırakıyorum sıkılmasıınlar die gayette mutlular sürekli girip çıkıyorlar ama yavru yaparlarmı acaba die bilgi almak istedim teşekür ederim yorum için
Yavru almak ıstıyorsanız kapıyı kapatın gır cık yapmasınlar ucurmayın oyuncak fılan varsa kaldırın kuslarlada ılgılenmeyın kusların uremek ıcın sartları tamamsa umarım yavru alırsınız.

Yavru almak ıstıyorsanız kapıyı kapatın gır cık yapmasınlar ucurmayın oyuncak fılan varsa kaldırın kuslarlada ılgılenmeyın kusların uremek ıcın sartları tamamsa umarım yavru alırsınız.
Şartları tamam herşeyi var eksiksiz kumu yuvalık talaş kemik mama yemin içerisine atılan siyah tohum az ölçek bir cay kaşıgı ballı yem bunlar var inşallah yavru alırım dediklerini yapıcam

Muhabbetkuşları ses olan ortamda daha fazla güvende hissediyor kendini tabi bu sesler rahatsız edici ve korkutucu değilse bu nedenle çiftleşme olabilir o ortamda yavru da alabilirsiniz

kuşların üremesinin; odalarına girip çıkmayla, odalarında gürültü olmasıyla olumsuz etkilenecek bir durumu yok. çiftleşecek kuş her yerde her şartta çiftleşir. eğer aşırı kavga ediyorlarsa, güzel beslenemiyorlarsa, en iyi yere de koysanız çiftleşmezler. kuşlar korkmasın, güzel beslensin, ortam sıcaklığı iyi olsun, hastalanmasın her türlü çiftleşir er yada geç.

Yorum lar için çok teşekkürler maşallah saglıkları çok iyi durumda sürekli birbirleriyle uğraşırlar umarım yavru alırım cok hevesli yim

Benim kuslarim 2 yildir ayni yerde. Tv nin tam yanindalar. yatana kadar tv acik. Su an 1 yumurtalari var ve hergun ciftlesiyorlar..