Kuşum Zehirlendi Ne yapmalıyım?

salahattin

Meraklı Üye
Kuşum böcek ilaçlı bir yeri kemirmiş. Sabah baktığımda Anarmol hareketlrini farkettim. Derhal veterinere götürdüm. Vitamin ve antibiyotik tedavisi verdi Aradan 36 saat geçti. Yemiyor içmiyor Dengesi bozuldu Durmadan sağa sola bakınıyor sanırım gözleri de görmüyor. Çok üzülüyoruz ne yapmalıym?

bence şırınga ile bol bol su içirin zehiri atması gerekiyor. yemide elinizle yedirin enerjisi olmak zorunda.

İlginiz için çok teşekkür ederim.Tekrar veterinere götürdüm.Tedavi için geç kalınmış dedi. Görme yetisini yüzde 80 kaybetmiş dedi Ciğerlerini temizleyici serum verdi. damlalıkla ağzından vermek için birde zehirlenmeye karşı, besleyici,iştah açıcı ilaç verdi.Üç gün devam edip kontrole çağırdı.
Hergün neşe içinde fır fır dolaşan eşini besleyen neşe ile öten kuşum şimdi olduğu yerden bir adım öte gidemiyor, etrafını görmek için sağa sola yukarı aşağı kafasını çeviriyor görmeye çalışıyor. Hiç birşey görememenin şaşkınlığını yaşıyor. Önüne konan yemi suyu göremiyor. İşallah hayatını devam ettirebilecek bi düzeye gelir. Yoksa bu haline yürek dayanmıyor.

Cok yazık olmuş. Keşke daha dikkati olsaydınız. :( galiba hic görmüyor

çok üzücü..hiç görmüyor gibi görünüyor,avucunuza yem koyup gagasına değdirip yedirmeye çalışın günde bikaç defa,ağzına su damlatın..marul elma falan verin beslemek için gagasına değdirin hep

2 saatte bir şırıngayla katı ayran içirin 2 ml kadar. 2 gün devam edin. Ayrıca Veteriner ne diye antibiyotik vermiş anlam vermek zor. Kuşu biraz daha zehirlemekten öteye geçmez. Eğer teşhisi farklıysa ona birşey denemez tabi. Zehirlenme olduğundan eminseniz Antibiyotik kullanmayın. Ama bir kere başlamışsanız yarım da kesmeyin 3 gün devam edin.

Son düzenleme:
Malesef ne yaptıksa kurtaramadık. 16.06.2017 Saat:6:38 de kaybettik. Allah sizinkileri bağışlasın.

Geri