Karadeniz Pet

Kuşum yem yemiyor. Çok mu küçük?

Dün aldım getirdim dal dariyi. Deli gibi yedi aç kalmış ama yeme hic dokunmamis. Ben dal dariya para yetistirememki ama. 5 dala 10 lira verdim.
kabuksuz yem verin kuşa.

Birde çok garip. Alalı 1 hafta olduysa eğer kuş o kuşcuda ne yiyordu.Sen aldığın yere sordun mu kuşu neyle besliyolarmış diye. Durumu anlat bakalım ne dicekler.Benim kuş da dal darı yemiyor. Paket aldığım gibi duruyor

sordum tabi canım. adam burada normal yem yiyordu, sen şımarıklık yapıyor dedi. bugün kabuksuz yem aldım verdim. onu da yemedi. ağzına alıyor geri atıyor yemi. sadece dal darıyla beslemek de hem maliyetli hem de çok pisletiyor etrafı.

sordum tabi canım. adam burada normal yem yiyordu, sen şımarıklık yapıyor dedi. bugün kabuksuz yem aldım verdim. onu da yemedi. ağzına alıyor geri atıyor yemi. sadece dal darıyla beslemek de hem maliyetli hem de çok pisletiyor etrafı.
Merhabalar. Bende daha 1 hafta önce yavru bir muhabbet sahiplendim. Benimkide ilk geldiğinde yem kıramıyordu dal dari bile yiyemiyordu . Size bir tavsiyem darıyı elinizle bir kaba dökün ve daha sonra yemlige koyun. Benim muhabbetim oyke yaparak yem kirmaya başladı.

Merhabalar. Bende daha 1 hafta önce yavru bir muhabbet sahiplendim. Benimkide ilk geldiğinde yem kıramıyordu dal dari bile yiyemiyordu . Size bir tavsiyem darıyı elinizle bir kaba dökün ve daha sonra yemlige koyun. Benim muhabbetim oyke yaparak yem kirmaya başladı.
hocam aslında yem kırmasında bir sıkıntı yok. istese kırabiliyor onu fark ettim. sadece dal darı yemek istiyor ve çok inat. akşama kadar aç kalıyor yine de yem yemiyor. olmadı yarın dediğiniz gibi yapayım ben de