Karadeniz Pet

Kuşum 2 gündür hasta

KaaN0

Yeni Üye
Kuşum 2 gündür hasta tüyleri kabarık ve halsiz şekilde duruyor. bugün sabah veterinere götürdüm ama kuşlardan fazla anlamadığını söyle genta damla diye bir damla önerdi onu aldım suyuna damlattım biraz iyi olur gibi oldu geri aynı şekilde halsiz duruyor

Yem yiyor mu, soğuğa vs maruz kaldı mı, kuşunuzun ve dışkısının fotoğrafını ekler misiniz

evet uyumadığı zaman yem kum vs yiyor soğuğa maruz kaldığını bilmiyorum muhtemelen kalmadı
Dışkıları kötü. Leke var. Yem ve su harici verdiğiniz şeyler oldu mu? Su olarak arıtma mı çeşme suyu mu hazır kapalı su mu veriyorsunuz belirtin lütfen. Kuş tüy dökme döneminde,bu süreç sancılı olabiliyor kimi kuşlar için. Takviye veriyor musunuz?
3 gün art arda Entrobac probiyotik kullanılsın. Sonra tekrar dışkılara bakalım.

Dışkıları kötü. Leke var. Yem ve su harici verdiğiniz şeyler oldu mu? Su olarak arıtma mı çeşme suyu mu hazır kapalı su mu veriyorsunuz belirtin lütfen. Kuş tüy dökme döneminde,bu süreç sancılı olabiliyor kimi kuşlar için. Takviye veriyor musunuz?
3 gün art arda Entrobac probiyotik kullanılsın. Sonra tekrar dışkılara bakalım.
öncesinde marul, maydanoz gibi yeşilliklerden veriyordum. suyunuda çeşme suyu veriyordum hastalandığından beri kapalı su veriyorum. Daha öncesinde ek takviye kullanmadım açıkçası ne kullanacağımı pek bilmiyor. probiyotiği almak için internetten sipariş etmem lazım onunda gelmesi uzun sürebilir o gelene kadar yapabileceğim başka bir şey var mı?

öncesinde marul, maydanoz gibi yeşilliklerden veriyordum. suyunuda çeşme suyu veriyordum hastalandığından beri kapalı su veriyorum. Daha öncesinde ek takviye kullanmadım açıkçası ne kullanacağımı pek bilmiyor. probiyotiği almak için internetten sipariş etmem lazım onunda gelmesi uzun sürebilir o gelene kadar yapabileceğim başka bir şey var mı?
İlaç gelene kadar kusun ısısını sıcak tutun suyuna vitamin takviyesi yapabilirsiniz yem yiyip yemedigine dikkat edin hasta kuşlar yem yemediği için şekeri düsmemesi icin haşlanmış patates verebilirsin

Probiyotiği sipariş edin birkaç güne gelir.
Çeşme suyu vermemelisiniz, bakteriyel enfeksiyon kapmış olabilir. Bugün kekik çayı yapıp verin. Probiyotik gelince de 3 gün art arda kullanın,forumda nasıl kullanılacağını yazdık.
Sebze meyve vermeyin iki üç hafta.

Arkadaşlar sağolun kuşum kendine geldi oyun oynamaya başladı probiyotik gelsin onuda hemen vericem

Geri