Karadeniz Pet

Kuşları yeni kafese alıştırma

Berke1631

Yeni Üye
Kuşlarım ilk defa yumurtladı ve 5 yumurtadan 2 si çıktı bu iki kuş büyüdü 1 ayı tamamladılar artık yavrululdam kafese atlayıp duruyolar bende geri yavruluğa koyuyordum bugün baktıgimda annede babada dövüyor kuşları böle gagalıyolardı kafesdeyken bende yeni kafese aldım kuşları yeme felan nasıl alısitirrim yem yemez ölurlerse diye korkuyorum
Yere 1 su 1 yem kabı koydum doldurdum azina kadar
Birde yanlarina 1 yem 1 su kabı taktım
Nenyapmaliyim

1 aylıksalar yem kırar onlar akşam göğüslerine bakın şişkinlik varsa yem yemişlerdir

Yem kırabiliyorsa arkadaşların da dediği gibi farklı kafese alın. Kuşlar gelişimini tamamladıkları için anne baba kıskanıyor olabilir.

Bazı kuşlar da yem kırmadan da yavru yuvada ataması ile yavrusu reddebiliyorlar bu yüzden ayrı bir kafes alın Birgün takip edin eğer kursaklarinda tane yem yok ise evde el yapımı yada hazır elle besleme mamasi ile devam edin azar azar gün içinde basın kursagina

SM-T332 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bazı kuşlar da yem kırmadan da yavru yuvada ataması ile yavrusu reddebiliyorlar bu yüzden ayrı bir kafes alın Birgün takip edin eğer kursaklarinda tane yem yok ise evde el yapımı yada hazır elle besleme mamasi ile devam edin azar azar gün içinde basın kursagina

SM-T332 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkur ederim yarin bi şırınga alıp uygukayacaģım

Babayı alın yavruların olduğu kafese koyun 2 gün kadar gözlemleyin o öğretir

Geri