Karadeniz Pet

Kulak lekesi

AsiBulut

Meraklı Üye
Kuşumun sol kulağındaki tüyler 2-3 gün önce sarı bi leke oldu aynı zamanda kusmadan kusuyormuş gibi hareketleri oldu ama neşesinde eksiklik göremedim. Veterinere gitmeden önce blogtaki kekik çayı tarifini yapıp içirdim 1 içirmeye kusma hareketleri gitti. Ama kulak lekesi hala duruyor. Birazdan tekrar kekik çayı yapıcam ama kulak lekesinin sebebi başka bir şeymi bilmiyorum. Yardımcı olurmusunuz ☺

Fotoğrafı detaylı çekemedim ısırdığı için, ama gördüğüm kadarıyla üstteki lekeli tüylerin altındaki kulak çevresindeki tüyler sapsarı ıslandığı için etrafı kel gibi duruyor 😕

Veterinerden geldik, vitamin suyunun bulaşmış olabileceğini özellikle B vitaminin kendi ellerinden bile çok zor çıktığını söyledi. Çünkü söylediği gibi iki kulaktan da akıntı, çok kaşınma, veya aşırı akıntı durumu yoktu. İçiniz rahat edecekse antibiyotik yazabilirim ama gereksiz yere sağlıklı bir kuşa antibiyotik vermek başka hastalıkların ortaya çıkmasına sebep olabilir dedi. Cumartesi akşama doğru uzun yolcuğuluğa çıkıyoruz. Tamda cumartesi günü kanatlılardan daha iyi anlayan veteriner arkadaşı gelecekmiş. Kendisini yakalayabilirsek cumartesi tekrar göstereceğiz, güncelleme yapabilirim.

Kuş hastayken ağız yoluyla verilen vitaminlerin kulağa bulaştığını daha sonra kulak iltihabı şikayetiyle gelen kişilerin olduğunu öğrendik. Belki kuşunun kulak iltihabı olduğunu düşünen kişiler varsa bunuda göz önüne alabilir. Sildiklerinde tekrar leke olursa o zaman gidebilirler

Bende dışarıdan bulaşmış olabileceğini düşünmüştüm. Bilgilendirme için teşekkür ederiz 😇
Kanatlılardan anlayan veteriner baktı, maalesef vitamin lekesi değilmiş tüylerin diplerinden çıkan bi sıvı tüyleri ıslatıyormuş. Ödem gibi bir şey var burda dedi zaten şişlik gözüküyodu ama hala fazla kaşımıyor orayı. İlaç yazalım bir 7-10 gün içinde kontrol yapalım dedi ama tatile gideceğimiz için kontrole gelemezdik. O zaman merhem yazayım dedi terramycin merhem yazdı kulağına sürün 10 gün bu merhem bile geçirebilir dedi. Olmazsa tatil dönüşü ilaç yazarız dedi. Saolsun muaeyene ücretine gerek yok dediler, diğer veteriner sadece muayeneye 650 tl dedikten sonra içimize su serpildi 😂 Merhemi aldık eczaneden tatil yoluna çıktık beraber 🙂

Kanatlılardan anlayan veteriner baktı, maalesef vitamin lekesi değilmiş tüylerin diplerinden çıkan bi sıvı tüyleri ıslatıyormuş. Ödem gibi bir şey var burda dedi zaten şişlik gözüküyodu ama hala fazla kaşımıyor orayı. İlaç yazalım bir 7-10 gün içinde kontrol yapalım dedi ama tatile gideceğimiz için kontrole gelemezdik. O zaman merhem yazayım dedi terramycin merhem yazdı kulağına sürün 10 gün bu merhem bile geçirebilir dedi. Olmazsa tatil dönüşü ilaç yazarız dedi. Saolsun muaeyene ücretine gerek yok dediler, diğer veteriner sadece muayeneye 650 tl dedikten sonra içimize su serpildi 😂 Merhemi aldık eczaneden tatil yoluna çıktık beraber 🙂

Bu kuşun tatlılığı beni bitirecek yaa 🥰
Maşallah büyümüş, buralarda yoktunuz bayadır :)
Ciddi bir durum değildir inşallah, bir daha yaşanmadıysa ne âlâ 🙏

Bu kuşun tatlılığı beni bitirecek yaa 🥰
Maşallah büyümüş, buralarda yoktunuz bayadır :)
Ciddi bir durum değildir inşallah, bir daha yaşanmadıysa ne âlâ 🙏
İnşallah saolun 😂 Sürüyoruz kremini bakalım olmazsa tatil dönücü ilaç kullanıcaz ama keyfi yerinde şuan kaşımıyorda orayı. Dana gibi oldu baya ağırlaştı 😂 Bizi çok seviyor başımızdan ayrılmıyor hep yanımda tünüyor ama ele gelince ısırıyor hala her şeyi denedik ama bizden akıllıca davranıyo bakalım zamanla bırakır belki ısırma huyunu da :')

Sınav zamanlarımdı ya ünviersiteye başladım fazla vaktim olmadı btüün konularla ilgilenecek kadar :')

Beyaz peçete üzerine yapılmış birikmiş dışkı fotoğrafını paylaşır mısınız?

Beyaz peçete üzerine yapılmış birikmiş dışkı fotoğrafını paylaşır mısınız?
Veterinerde baktı dışkısında sorun yok sadece stresten ishal oldu o gün ama geçti. Şuan evde değilim unutmazsam atarım ama mısır granülü kullanıyorum kafesinde.

Geri