Karadeniz Pet

Hasta mıdır ?

ma.ali.erkol

Yeni Üye
İyi günler yavru muhabbet kuşum birkaç gündür halsiz sürekli uyuyor(kafasını arkaya gömerek) ve tüyleri hep kabarık dışkısını kontrol edemedim edince paylaşırım acaba hasta mı hastalığı ne nasıl tedavi ederiz
46595418d6d2ad3ee17ba791f688ee9f.jpg

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dışkı olmadan kesin teşhis zor. Oncelikle kaç günlük tam olarak? Kendi başına yem kırabiliyor mu? Bulundugu ortamin sıcaklığı ne durumda?

Dışkı olmadan kesin teşhis zor. Oncelikle kaç günlük tam olarak? Kendi başına yem kırabiliyor mu? Bulundugu ortamin sıcaklığı ne durumda?
Kalorifere 2 metre ötede duruyordu şuan yanına aldım dışkısını diğer kuştan ötürü ayırt edemedim ayrı kafese aldım yapınca bakarım ayrıca yem kıramıyor yani bir kırıyor bi kıramıyor buna karşı bende yemi hafif ezip veriyorum yiyordu 2 gündür böyle

Kalorifere 2 metre ötede duruyordu şuan yanına aldım dışkısını diğer kuştan ötürü ayırt edemedim ayrı kafese aldım yapınca bakarım ayrıca yem kıramıyor yani bir kırıyor bi kıramıyor buna karşı bende yemi hafif ezip veriyorum yiyordu 2 gündür böyle

Acaba yemi yiyemediği için mi böyle bir öneriniz var mı

Yem kıramıyorsa olmaz ki. Can boğazdan gelir sonuçta. Sahiplendiniz mi? Kendi kuşlarınızın yavrusu mu?

Kaloriferin yanına koymamın bi sakıncası varmı

Nereden sahiplendiyseniz anne babasının yanına geri götürün derim. Yem kıramayan yavru çok büyük sıkıntıdır.

Suyu kafesi çıkarırken döktüm dışkısı bu şekilde
e5bc723504d89a515072299b46e70ef8.jpg

Karnı bu şekilde
c9e740db4077507c43057ce4b946679d.jpg

Dışkısı hic normal değil. Poposuna da birikmiş. Ishal maalesef. Ya geri götürüp petshopa durumu bildiriceksiniz ya da kuşa mama hazırlayıp ağzına ufak şırıngayla yem basacaksınız. Bazısı bunu kabul eder bazısı etmez. Risk size kalmış.

Yazık dışkıları iyi değil. Elle besleme maması alıp yapın ya da netten elle besleme maması tariflerine bakın. Şırınga ile yavaş yavaş ağzına basın. Hızlı değil. Bence elinizi çabuk tutup nöbetçi eczaneden şırınga alıp besleyin.

Hocam aayakta durmaıyor nefes alıyoe napmalıyım aciiil yardım

Hocam aayakta durmaıyor nefes alıyoe napmalıyım aciiil yardım

Yazdığımı yapın. Hemen şırınga bulup netten de bulduğunuz elle besleme maması tarifini uygulayarak kuşu besleyin. Ağzına çay kaşığının ucu ile azıcık bal verin.

Suluğundaki suya beş altındamla limon damlatın ve oradan içsin. Vitamin ihtiyacını karşılar.

Hocam harekrt edeniyoe tarifi bulamadım bi yardımcı olun

Geri