Karadeniz Pet

Hangi oda

Umut Can Çil

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar iki muhabbetim var bodrumda oturuyorum havalar soğudu kuşlarımı sobalı odun olan odaya mı koymalıyım yoksa alıştıkları ısıtıcı olmayan kendi odama mı

Merhaba arkadaşlar iki muhabbetim var bodrumda oturuyorum havalar soğudu kuşlarımı sobalı odun olan odaya mı koymalıyım yoksa alıştıkları ısıtıcı olmayan kendi odama mı
Soba kuşlar için zararlı diye biliyorum. Eğer kendi odanız çok soğuk değilse oraya koyabilirsiniz ama en çok hangi odada vakit geçiriyorsanız oraya koyun.

Kafes için bir önlem alabilirsiniz zaten cereyanda kalmadigi icin bir sorun olmaz - 5 derecede bile yaşayabilirler en önemlisi cereyanda kalmamalari

Kafes için bir önlem alabilirsiniz zaten cereyanda kalmadigi icin bir sorun olmaz - 5 derecede bile yaşayabilirler en önemlisi cereyanda kalmamalari
teşekkürler nasıl bir önlem? kafes camın yakınında fakat cereyan alacak bir yerde değil. yani bir duvarın arasında boşluk düşünün kafes orada duruyor cam da sol tarafta

1 tarafi acık kalacak sekilde 1 seyle(örtü gibi) ortebilirsiniz veya duvar tarafina strafor koyabilirsiniz duvardan soguk gelmemesi icin

Bir sorun olacagini sanmiyorum
bir de bir şey sormak istiyorum benim 2 kuşum var dışarıya salıyorum floresanın üstüne konuyorlar ondan sonra erkek durmadan kur yapıyor bi,r ayağını floresan kablosuna koyuyor ve öpüşüyor bazen aynısını dişi yapıyor ve hiç susmuyorlar aynı anda aynı akıllı yemlikten yiyorlar çift olmuşlar mıdır

Herhangi bir kavga ettiklerini gordunuz mu? Kaşıma vs var mi?

Herhangi bir kavga ettiklerini gordunuz mu? Kaşıma vs var mi?
kavga görmedim kaşıma hep var ilk önce erkek kaşıyor sonra dişi kafasını kaşıyor erkeğin. kavga olarak da görmedim pek ilk geldiğinde dişi ben elimi soktuğumda erkek beni ısırayım derken dişiye vuruyordu erkek de sakinleşti artık

Bu ona ve bakiminiza bağlî bir durum. Bir muddet salmayin. Yuvalik takili mi?
değil yavru diye takmadım. yuvalığım var. ilk kuşum dişiydi ve ramazan ayının başında kaybetmiştim onu yuvalığın içindeydi. ve şuanda kafes de aynı kafes iyice yıkadım yuvalığı takayım mı çünkü bu kafes uyumlu sürgülü

Bence takın alışsın en azından o seviyeyi atlatırsınız. Kimi kuş 1 sene sonra giriyor

Geri