Karadeniz Pet

Erkek Ciftlesme Sorunu

Gurbetseli

Yeni Üye
Merhaba Arkdaslar bu siteye yeni üye olarak ilk mesajimi yaziyorum :)
Herkese selamun Aleykum;
Umarim konuyu dogru yere acmisimdir.
Benim Sizlere sormak istedigim bir konu var. Benim birtane yesil muhabbet kusum var yaklasik 2 senden beri yavru iken almistim suanda yaklasik 2,5 yasinda ele geliyor cok evcil ve bizlere cok aşırı kur yapıyor,artık bir eş edinme zamanı geldiği için bir eş aldım bundan 1,5 veya 2 sene önce bir eş aldım erkek ciftleşmek istiyordu diş istemiyordu ve sorunda dişi hastalıktan öldü,sonra yine aldım onlada anlaşamadılar ,daha sonra yine birtane aldım şuan aldığım dişi acayip kur yapıyor acayıp öpüşüyorlar yemveriyorlar ağızlarına hatta öpüşürken kendilerinden geciyor sonra dişi eğiliyor kuyruğunu kaldırıyor yanı resmen çiftleşmek istiyor ama bizim öküz erkekte iş yok.. erkek hiç istemiyor sadece öpüşüyor kur yapıyor iş içraata gelince kacıyor yapmıyor buda dişiyi sinirlendiriyor ve akrasıf akrasif dişi bagırıyor baş beyin koymuyor ama erkekte tık yok...
Erkek bebeklikten beri bende acaba bebeklıkten beri bende oldugu içinmi istemiyor ...

Napabilirim Lütfen yardım... Kafesin üzrini örtüyorum artık sussun diye sesten dayanamıyorum dişi cok bağırıyor erkek çiftleşmediüi zaman..

Saygılarımla..

bizdeki erkekler dişi kuyrunu kaldırmadan üstüne çıkıo erkek kuş çıkmıosa o erkekten hayır gelmez bence

valla bende diyorum bu nasıl erkek.. Normalde Erkek cok istekli olur dişi istemez... Devir değişmiş kardeş artık dişi istiyor erkek istemiyor...

Bu şekilde dişi cok akrasifleşti daha önce dişi hiç ısırmıyordu ele hemen geliyordu şuan yeminle elimi öyle bi ısırıyorkı vallahi elim kanadı acayıp ısırmaya başladı...

Ne yapmam gerek acaba yeni bir erkekmi alsam

erkeği ele fln alıosan belki dişiyle o yüzden ilgilenmiodur 1-2 ay ilgilenme belki çiftleşir

evet erkek cok uysal ele geliyor kafasi actığımda hemen üstümüze konar öpücük veriri hatta yem veriri bizim agzımıza yani erkeğe baya ilgi gösteriyoruz..
Ama dediğiniz gibi ilgiden olabilir hiç aklıma gelmedii..

Acaba bir erkek alsam iki erkek bir dişi aynı kafeste bi sorun olurmu acaba...

Maksatım yurmurlatmak

Hiç bişey yapmayin ciflesme videosu izletin işe yarar berki bi arkadaş söylemisti forumdan

:) nasıl yani kuşamı izleticem çiftleşme videosunu...

Sonra bir sorun olmasın..... Hani sonra devamlı izlemek istemesin...

ilginc bir yöntem...

Bi arkadaş söylemisti ise yaradini soylemisti ismini unuttum arkadaşın bi deneyin tek cift kuş bakanlar icin erkekte acemi bilmiyorsa iyi bi yontem gibi hic denemedim ama bi ara denicem bi o kalmadi denemedim zaten :D

:) şimdi güzel bir filim bulup izletecem :)

Ahh ahhh sonunda bunuda yaptıcam...

Şaka bi yana ama inşaAllah işe yarar bir ay daha beklicem oldu oldu yoksa bir erkek kuş alıcam yani kafeste 2 erkek 1 dişi olcak hangisi ile çiftleşirse diger erkegi vericem artık veya 2 kafes yaparım

Bence bi erkek daha bulastirma erkek kus acemi illaki bi yolunu bulur 0 dan baslamak kotu olur bu kadar ilerlemisken benim kuşlar 4-5 aydir birbirlerine bile bakmiyolar hep kavga ben pes etmedim hatta onca masraf yaptim halde dişi nin ceresi simsiyah oldu erkek yine bişey yapamiyo bendede sizinki ilerlemis en azindan bizimkiler kur bile yapmiyo sen bi videoyu dene erkek acemidir hiç deiştirme zamanla olur mama yap bide 3-4 gunde bi ver

Haftada yumurtanin yarisini havucla nemlendirerek verin
Haftada 2 defa yemlerine 1 bucuk cay kaşığı nijer tohumu ekleyin
Yuvalik icinden kulakliklarla ciftlestirme ssesleri dinletin ,
Yuvalik icine çubuk tarcin kıyın biraz ,
Hobi e+s yada nekton e + s multivitaminler sureci hizlandirir .

Erkek girisken olmazsa dişi ne kadar iisteksiz yada istekli olursa olsun erkekte bbitiyor iş.
bir erkek kusum vardi disiyi gordugu yerde sıkıştiriyordu , Disi yuvaliga girmedigi halde erkek ciftlestikden sonra disi mecbur girdi yuvaliga.

Ilgiyi alakayida kesin

Ben naptım anlamadım gitti :) arkadaşlar bizim erkek erkek değil bi işe yaramaz diye gittim bi erkek aldım , bu erkek acayıp ateşli tam bir erkek, bu defada dişi istemiyor resmen dövüyor , bu ara eski erkegi ayrı bir kafese koydum yeni erkekle azgın dişi yuvalık olan kafesteler ama desiğim gibi dişi erkeği dövüyor hatta yuvalıga yaklaştırmıyor. Neyse ben konuya geleyim şimdi üc kuşu bir kafese koydum bir baktımmmm aman Allahım benim erkek kuşla yeni aldığım erkek birbirleri ile öpüşüyorlar hemde sanki çifleşecek gibi birbirlerine kur yapıyorlar hatta dişi yanlarına geliyor dişiyi kovuyorlar ;) zavallı dişi eaki erkeğe baya bağlanmış peşinde koşuyor birazdan video atıcam, şimdi eski erkeğimle dişiyi yuva olan kafese bıraktım yeni aldığım erkeği ayrı bir kafese koydum , bu defa bizim dişi durmadan kovalıyo erkeği erkek iatemiyo kacıyoo napacam ben bizim erkek kuş Gay 'mı oldu...

Not @Emre Özcan aclıktan ölecekler ama mamayı yemiyorlar, hatta yem cimlendirdim onuda yemiyolar, yav ne bi tuaf kuşlarım var benim, valla yavaş yavaş soguyorum bıkıyorum valla

Son düzenleme:
Yok bu böyle olmuyor valla sogumaya başladımm, en iyisi 3 kusu verim 2 tane yetişkin cift alım.... yav erkek erkekle öpüsüyorr iğrenccc :)

Merhaba bu kıs sürede olmasını beklediğiniz şeyler böyle kısa sürelerde olacak şeyler değil. Sizin erkek ve dişi kuşunuz eş olmuşken siz gidip başka bir erkek almışınız bu kafeste kavgalara neden olacaktır. O erkeği hemen geri verin ve zaten eş olan kuşlarınıza 1 2 ay zaman verin. Sizin erkek kulunuz size alışkın olduğu için dişiye ilgi göstermiyor olabilir. Kuşları kesinlike kafes dışına salmayın size ilgisi olan erkek yine size yönelecektir. İnsanlarla olan ilişkisini kısmen kesmeniz gerekiyor. Böyle yaparsanız sonuç alırsınız ama öyle 2 3 haftada bişey olmaz. Muhabbet kuşları insanlara benze eş seçerler

Tesekkür ederim net yorumunuzdan dolayi.. Sanirim ben biraz acele ediyorum dogru.. Ben en iyisi en kisa zamanda diger erkegi vereyim ve dediginiz gibi kafesten bir kac ay cikarmayayim. bakalim ne olacak sonuc olarak.
Tüm forum arkadaslarima cok cok tesekkür ederim...

Sonuclari bu baslik altinda bilgilendirmeye calisacagim..

Kolay gelsin size merakla bekliyoruz sonuclari

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@alidinc28 bey yeni aldigim erkegi tam verecegim gün sabah ciftlestiklerini gördüm.. disiye yem yediriyor sonra ciftlesiyorlar sanirim 3 gün icinde 5 veya 6 defa gördüm ciflestiklerini.Simdi eski erkegi napacagim ayri kafaste suan napmaliyim eski erkegi vermek istemiyorumm

O zaman yavru alacağınız çiftini artık bunlar olmuş. Bu kuşları artık fazla rahatsız etmeyin yer değişikliği yem değişikliği vs şeyler yapmayın. Erkeği ne yapacağınız sizin tasarrufunuzda isterseniz tek besleyin isterseniz forum aracılığıyla satabilrsiniz yada ücretsiz sahiplendirebilirsiniz.

:(:(:( Ayrı olan eski erkek kuş dün gece ölmüş, hiç bişey yoktu son 2 gün cok sakindi dünde ölmüş, hep benim yüzümden oldu... neden nasıl ölür ... inanın çok üzgünüm hepsi benim sucumm:(