Karadeniz Pet

Dişi muhabbet kuşumun kakasında değişiklik var

Merhaba kuşumun kakasında yaklaşık 4 saatir bir değişim var ayrıca çok fazla su içmeye başladı ve normal saatinden erken uyudu çok az öttü bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim https://photos.app.goo.gl/ajK7tz7k4FVw8HdKA https://photos.app.goo.gl/h8d1znx7uU8LHwAr6
Merhaba foruma hoşgeldiniz
Streameble isimli siteyi kullanarak buraya kuşun videosunu paylaşır mısınız link olarak.
Kuşunuz en son ne yedi? Havuç,patates vs?
Kafes temizliği yapıldı mı iyice durulanmadı mı? Kafes boyası yenmiş mi? Yeminiz taze mi? İçme suyu temiz miydi? Vitamin vs verdiniz mi? Çiçek yedi mi? Bir şeyler didikledi mi? İştah durumu şuan nasıl? Öğürme kusma gibi başka belirtiler var mı?

Merhaba kuşumun kakasında 4 saatir bir değişim var bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim /storage/emulated/0/WhatsApp/Media/WhatsApp Images/IMG-20240430-WA0002.jpg

Streameble isimli siteyi kullanarak buraya kuşun videosunu paylaşır mısınız link olarak.
Kafes temizliği yapıldı mı iyice durulanmadı mı? Kafes boyası yenmiş mi? Yeminiz taze mi? İçme suyu temiz miydi? Vitamin vs verdiniz mi? Çiçek yedi mi? Bir şeyler didikledi mi? İştah durumu şuan nasıl? Öğürme kusma gibi başka belirtiler var mı?
Kuşum sadece yem yiyor diğer şeyleri verince hemen kafa silkeliyor. Kafes temizliği yapıldı iyice durulandı ki kuşu da kafesi de sadece su ile yıkıyorum .Yem taze içme suyu temiz. Vitaminli suyu bugün öğleden sonra değiştim. Kitaplarımı acayip derecede kemiriyor ki bugün oradayken sıkıştı ve baya korkmuştu zaten ondan sonra anormallikler başladı baya daldarı yedi ama yem yemedi kursağı doluydu öğürme veya kusma yok şimdi uyuyor ama uyanıkken 5 dakikada bir suluğunun yanına gidip su içiyordu herhalde ondan kakası sıvı olmaya başladı

Son düzenleme:
Kuşum sadece yem yiyor diğer şeyleri verince hemen kafa silkeliyor. Kafes temizliği yapıldı iyice durulandı ki kuşu da kafesi de sadece su ile yıkıyorum .Yem taze içme suyu temiz. Vitaminli suyu bugün öğleden sonra değiştim. Kitaplarımı acayip derecede kemiriyor ki bugün oradayken sıkıştı ve baya korkmuştu zaten ondan sonra anormallikler başladı baya daldarı yedi ama yem yemedi kursağı doluydu öğürme veya kusma yok şimdi uyuyor ama uyanıkken 5 dakikada bir suluğunun yanına gidip su içiyordu herhalde ondan kakası sıvı olmaya başladı

Stres,korku gibi faktörler ishale neden olabilir.
Sık sık su içme ne zaman başladı? Video atacak mısınız?

Kafes temizliği yapıldı mı iyice durulanmadı mı? Kafes boyası yenmiş mi? Yeminiz taze mi? İçme suyu temiz miydi? Vitamin vs verdiniz mi? Çiçek yedi mi? Bir şeyler didikledi mi? İştah durumu şuan nasıl? Öğürme kusma gibi başka belirtile

Stres,korku gibi faktörler ishale neden olabilir.
Sık sık su içme ne zaman başladı? Video atacak mısınız?

1 saat oldu ama şuan bıraktı gibi atabileceğimi sanmıyorum ama çok lazımsa atabilirim

Elinizde probiyotik varsa sabahleyin kullanın. Probiyotikli su yapın. Entrobac tavsiyemiz.

Kuşun videosunu çektim hemen atıyorum
Bu arada yardımınız için çook teşekkür ederim
Rica ederim. Bu arada cevap verirken önceki paylaşımınızı düzenleyerek cevap vermeyin. Cevap verip vermediğinizi anlayalım kısaca. Diğer türlü bildirim gelmiyor.

Videoyu izledim,kuş şişman gibi. Hassas teraziniz varsa sabahleyin kuşu ölçer misiniz? Ayrıca idrarı lekeli gibi. Göğüs bölgesi de şiş gibi. Ne sıklıkla dışarıya çıkartıyorsunuz ne sıklıkla uçuyor?Kuşunuzda bu zamana kadar hiç öğürme kusma oluyor muydu? Ekmek veriyor musunuz? Kuşun ağzının içini kontrol eder misiniz beyaz beyaz şeyler pamukçuk aft gibi şeyler var mı? Göğüs kemiğini de kontrol edin sivri mı değil mi...
Ayrıca kitaplarınızı didiklemesine izin vermeyin,bu vücutta birikirse sıkıntıya yol açabilir.

Kusura bakmayın ilk defa kullanıyorum burayı.Hassas terazim yok maalesef.Bu zamana kadar 4-5 aydır benimle 2 veya 3 kere öğürdü ama kusmadı hiç.Kuşum sadece yem ve daldarı yiyor onun dışındaki şeyleri yemiyor.Ağzına bakmak için uyandırdım herhangi bir şey yoktu .Göğüs kemiği de sivri . Uyandırdığımda yine su içti.

Kusura bakmayın ilk defa kullanıyorum burayı.Hassas terazim yok maalesef.Bu zamana kadar 4-5 aydır benimle 2 veya 3 kere öğürdü ama kusmadı hiç.Kuşum sadece yem ve daldarı yiyor onun dışındaki şeyleri yemiyor.Ağzına bakmak için uyandırdım herhangi bir şey yoktu .Göğüs kemiği de sivri . Uyandırdığımda yine su içti.

Kuş yemeğini yediyse karnı toksa şimdilik kafes tabanına beyaz peçete koyun,kuş üzerine dışkılasın. Sabahleyin birikmiş dışkıların fotoğrafını paylaşın ve kuşun sabahki videosunu paylaşın. Şimdilik ışığı kapatın uyusun. 👍

Kuşun dışkıları normal değil, enfeksiyon görüntüsü var. Kanatlı kuş veterinerine götürmelisiniz 👍🏻 Geçmiş olsun

Geri