Karadeniz Pet

Çok Entresan Bir Durum

evrakilic

Yeni Üye
S.a Arkadaşlar

Bu Formu Çok Takip Ediyordum Ama Hiç Kayıt olup Yorum Ve Destek Almadım..

Ama Bunda Tam 50 gün Önce Bir Çift Yumurtalamak Üzere Olan Muhabbet kuşu Aldım,bir yumurtası altında olmak üzere,bir yumurtasınıda 2 gün sonra yumurladı,sonra durdu........Ben aldıgım kişinin yumurtaları aldıgını düşündüm ki öyle olmuştur yoksa 2 yumurta sadece olması hiç karşılaşmadım,aldıgımda yuvalıkta hiç bşy yoktu (kum veya talaş)ben kum alıp koydum yumurtanın birini kırdılar attılar digerini de yumurtlayınca ..(kalamar kemigi falan var) kumun üstüne kydum dişi hiç oturmadı..boş oldu 50 gün geçti ve dişi yuvalıga giri girip çıkıyor 10 dk kalıyor,erkek ayak atyor dişi kafa atmaya başladı,ve bu kuşlarımın ilk geldiklerinde çifleştiklerine bizzat şahit olup kameraya çektim ,kuşlarımın yeri sabah akşam ayırt edebilir ve normal ısıda olan bir yerde yukarıda bakımlaırnı hafta bi yapıyorum ama olmuyor dün yuvalıktdakı kum u çıkardım boş bıraktım nerde yanlış yapıyorum,dişi kuş kalamar kemigini yiyor,mama yapıyrum havuç yumurta falan vştamin suyunda var daha ne yapmalıyım dişi baskın oldu :(

Dişiyi bir süre ayirman gerekebilir

ONEPLUS A5010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sabretmelisiniz yerini yadırgamasınlar olur bu iş. Ben aldığını düşünmüyorum yer değişikliği nedeniyle dişi kuluçkayı bitirmiş. Yumurtalı çiftlerde sık rastladığımız bir durum

Eğer yavru alınmış veya yumurtlayan çift ise zamanla pekala düzelir

YAKLAŞIK 10/15 GÜN Geçti yine Fark etedi bu arada yumurta havuç mama haftada 2 gün veriyorum kuşlarım sağlıklı hatta durmadan ötüyolar,erkek kafa sallıyor hareketliler ben hiç bşy anlamadım neden hala yumurtlamadılar....üstlerine soguk olmasındıye bir şey örmüştüm bugun onu indirdim bakalım fark edicek mi ? öenerisi olan var mı

Bu Gün bişey fark ettim erkek dişiye yanaşınca dişi kafa ile itekleyip yuvaya kaçıyor şimdi yuvalıgı çıkardım

Bende uzun zaman eş tutturmaya çalıştım sonra anladım ki doğru beslenme şekli sunmuyor muşum kuşlarıma. Şuan iki tane yavrusu var altında. Sessiz bir odada kendi başlarına takılıyorlar. Sizin sorununuz tamamen stres. Yuvalık sökmek istediğiniz sonucu uzatır diye düşünüyorum. Forumda bu konuda çok alim insan var daha net cevaplar vereceklerdir.

Her kuşun durumu farklılık gösterebilir. Burada yazılanlar tahminden ileri gidemez. Ama ortama gelen kuşların sorunu genelde stress ve alışamama sorunudur. Çok acele ediyorsun. 3 ay eşte beklettiğim sonra ayırıp tekrar 3 ay denediğim sonra gittikleri başka yerde yavru alınan kuşlarım oldu. :) Olmayınca olmuyor..

YUVALIK DEGİŞİMİ YAPTIM ŞUAN DİŞİ YUVALIK İÇİNDE UZUN SÜRE KALMAYA BAŞLADI,AZ Bİ KEMİRME SESİ GELDİ

Şuan Durum ERKEK kuş dişiye ayk atıyor üstüne çıkıyor ama dişimi üstünden atıyor yoksa kendimi düşüyor anlamadım,yuvalık degişimden sonra durum degişti entresan dişi yuvaıkla fazla zaman geçirmmy başladı

Tamam o kadarı oluyorsa devamıda gelir yumurtalar yakın inşaallah

Zamanla deneyim kazanip ciftlesmeyi gerceklestirirler. Her sey yolunda maşallah.

OLMADI ARKADAŞLAR KUŞLARI BAŞKASINA VERDİM YENİ ÇİFT ALDIM

Kesinlikle hata yaptığınızı düşünüyorum umarım yanılırım yeni kuşlarınız hayırlı olsun