Karadeniz Pet

Boş yumurta sorunu

Cemile19

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun ilk kuluçkası yumurtaları boş gibi duruyo kesin boşsa atmam mı gerekiyo yumurtaları

boş olduğuna inanıyorsan kafeste kalsın , anne yada baba onu kıracak, o kabukları da yiyecek, benim çift öyle yapmıştı

0F7C4E95-7D8D-478F-B975-D516E89F8128.jpeg
60BCC725-9B65-41BD-AD64-513AB936FCC4.jpeg
Yandan ışık tutarken bir fotoğraf çekersen biz de bakalım. Loş ortamda yapmalısın.

nasıl yani 2 günlük 4 günlük olan yumurtalarımı kontrol edip atıyorsunuz?? en az 1 hafta bekleyin derim yuvadaki yumurtanın size zararı nedir. merak etmeyin bir şey olmaz

Yok kesinlikle böyle bir şey yapmayın bırakın yatsın 2 tane yumurtada bile kalmayabilir merak etmeyin zaten dişi kuşunuzda sıkıntı olsa o kuluçkayı sonlandırır yuvaya girmez durgun durur vs. 1 hafta sonra kontrol edin yumurtaları oda son yumurtadan sonra..

Yok kesinlikle böyle bir şey yapmayın bırakın yatsın 2 tane yumurtada bile kalmayabilir merak etmeyin zaten dişi kuşunuzda sıkıntı olsa o kuluçkayı sonlandırır yuvaya girmez durgun durur vs. 1 hafta sonra kontrol edin yumurtaları oda son yumurtadan sonra..
Benim kuşum yumurtlamayı bıraktı zaten 5 tane yaptı 2 sini kırdı birini attı 2 tane kalmıştı onlar da boş diye düşündüm ellemiyorum o zaman haftaya tekrar bakarım

Yusuf Kürşat AKKUŞ Başka bir konuda devamı var. Baştan sona okuman gerek. Daha önce gelen yumurtalar kırılmış ve atılmış yuvadan.
Gerçi son gelen yumurtanın ne olduğu belli değil ama baştan beri yattığı için bu son iki yumurtanın boş olduğu belli. Yatmaya başlamışsa gelen yumurta 2 günde damarlanır.

Yusuf Kürşat AKKUŞ Başka bir konuda devamı var. Baştan sona okuman gerek. Daha önce gelen yumurtalar kırılmış ve atılmış yuvadan.
Gerçi son gelen yumurtanın ne olduğu belli değil ama baştan beri yattığı için bu son iki yumurtanın boş olduğu belli. Yatmaya başlamışsa gelen yumurta 2 günde damarlanır.
Tamam eğer daha öncesini biliyorsanız siz öyle diyorsanız öyledir ağabey