Karadeniz Pet

Aylardır yavru alamadım

Batnsonay

Yeni Üye
Bir çift muhabbet kuşum var eş tuttular yem kusuyolar çiftleşirlerken de gördüm. Yaklaşık 5 aylık yuvalık var ve dişi yuvalıktan çıkmıyo sürekli hamile yumurtluyor ancak ilk başlarda yumurtaları yuvadan atıyodu şimdi ise yuvalığın içinde kırıyor. Yuvalıkta pis bir koku vardı açtım baktım değişik bi bıvı yaş halde kurtlanma bile yapmış ki böyle çok bölge vardı sanırım yumurta sertleşmeden dişi üzerine oturup kırıyo ne yapmam gerekir? Sürekli yumurtlamasını istemiyorum yuvalığı çıkarcaktım ancak yine hamile yumurta çıktı çıkcak.

benim çiftleri yumurtalardan yavru çıkınca eve getirdim,hiç böyle yapmadılar. gayet iyi beslediler, yavrular şimdi anne babadan daha iri

Dişi olan kuşu yavruyken alıp ben büyüttüm tüylendiğinden beri yaklaşık 2 buçuk yıldır benimle içgüdüsünü mü kaybetti yoksa çok mu dikkatsiz yumurtaları isteyerek mi yoksa yanlışlıkla mı kırıyo bi sebebi olmalı bilen varsa söylesin lütfen

Kuşun kalsiyum eksikliğinden kırıyor olabilir kalamar kemiği sadece yeterli gelmez yumurta kabuğu verin yada kalsiyum desteği yqpin

SM-T332 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En olmadı sahte yumurta koyun. Kiramiycagini anladigi zaman kendi yumurtalarina da bir zarar vermemeye baslar.